Sposób na kreatywną zabawę z dzieckiem

W co i jak bawić się z dzieckiem, aby rozwijać jego twórczość i inteligencję? Czy można uczyć, bawiąc? Takie pytania zadaje sobie wiele mam, które chcą kreatywnie spędzić czas ze swoimi pociechami.

Dzieci najintensywniej rozwijają swoje umiejętności manualne w wieku 3-7 lat. Można im w tym pomóc, podsuwając do kolorowania obrazki z ulubionych bajek, a najlepiej tych, czytanych przez rodziców. Zabawka edukacyjna „Mały dekorator” łączy obydwa te elementy, dodatkowo umożliwiając dziecku stworzenie dzieła, które ozdobi jego pokój.W zestawie znajdziemy planszę o metrowej długości, którą można zawiesić na ścianie.

Na planszy dziecko może malować i kolorować do woli. Największą atrakcją są welurowe naklejki w formacie A4, pobudzające zmysł dotyku oraz tematycznie dobrana bajka, która przeniesie dziecko w baśniowy świat i zainspiruje do zabawy. Rozmieszczanie na planszy miękkich, przyjemnych w dotyku, welurowych elementów sprawia frajdę i jednocześnie wspomaga koordynację ruchową dziecka.. „Mały dekorator” stymuluje sprawność manualną, która jest niezbędna do opanowania techniki pisania i posługiwania się przyborami szkolnymi . Ma to duże znaczenie szczególnie w przypadku dzieci, które zaczynają naukę w szkole w wieku już 6 lat. Taka zabawa jest doskonałym treningiem, który ułatwi dziecku wkroczenie w bardzo ważny i często trudny dla niego etap. Malując i wyklejając przedszkolak rozwija swoją wyobraźnię przestrzenną, dodatkowo uczy się dbania o własny pokój. Chwaląc pracę dziecka i pozwalając mu na samodzielne stworzenie dekoracji, wzmacniasz jego poczucie własnej wartości.

Maluch czuje się ważnym członkiem rodziny, który ma wpływ na wygląd i wystrój mieszkania. Już w wieku 4 lat dziecko powinno zacząć prace plastyczne na materiałach zawieszanych w pionie. Dobrze znane wszystkim rodzicom malowanie po ścianach nie jest przypadkowym pomysłem, lecz naturalnym etapem w jego rozwoju. Niestety wiąże się z trwałym zabrudzeniem powierzchni, stąd często zabrania się typu zabaw. Dzięki „Małemu Dekoratorowi” nie musisz hamować spontanicznej radości i twórczych zapędów – ten zestaw to zarówno wspaniała zabawa, jak i prosty sposób na uniknięcie zabrudzeń. Do wyboru mamy 5 wersji tematycznych plansz z welurowymi dekoracjami i dopasowanymi bajkami, które pobudzają wyobraźnię i przenoszą w magiczny świat.

Bawiąc się wspólnie z dzieckiem nie tylko pogłębiasz Waszą więź, ale tez rozbudzasz w nim zainteresowania, chęć tworzenia i pomagasz w rozwoju ważnych umiejętności. Być może pierwsza samodzielnie wykonana dekoracja będzie początkiem wielkiej pasji małego artysty?

Autor: Klimaty Domu
Po więcej informacji wejdź na klimatydomu.pl

Przeczytaj również

1 komentarz

Comments are closed.